Stacks Image 79

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Na své si rozhodně přijdou milovníci historie. Ve vzdálenosti do cca 25 km můžete navštívit zříceninu hradu Valdek, která se nachází ve zpřístupněné části vojenského výcvikového prostoru Brdy.
Nedaleko je vodní nádrž "Záskalská", která mj. Slouží k rekreačním účelům. Pro vyznavače ryze přírodních krás skrývají brdské lesy mnoho značených stezek pro pěší i cyklisty. Po těchto dojedete až na
padrťské rybníky nebo můžete navštívit Podbrdské muzeum ve Strašicích.

Dále si určitě nenechte ujít hrady
Žebrák a Točník, ze kterých vás okouzlí výhled do dalekého okolí.

V okolí města
Berouna nesmíme samozřejmě zapomenout na gotický hrad Karlštejn, který je naší nejnavštěvovanější historickou památkou, dále i kostel sv. Jana Křtitele a vápencová Svatojánská skalní stěna ve Sv. Jánu pod skalou. Známé jsou vápencové Koněpruské jeskyně, které jsou tvořeny systémem tří jeskyních pater, vytvořených vodní erozí. Nedaleko se nachází soustava zatopených vápencových lomů Amerika. Za zmínku stojí i důlní expozice Chrustenická šachta, kde součástí prohlídky je jízda důlním vláčkem. Další zajímavostí je skanzen Solvayovy lomy, který je celoročně přístupný po vyznačených naučných stezkách. Přímo v královském městě Beroun můžete navštívit na Městské hoře rozhlednu a medvědárium či muzeum českého krasu.

V Hořovicích na vás čeká
zámek Hořovice, který je v provozu i v zimním období, kdy se pořádají např. adventní či valentýnské prohlídky. Milovníci jízdy na koni si určitě nenechají ujít možnost navštívit krytou jízdárnu. V zimní období je zde v provozu krytý bazén a v letních aquapark s tobogánem.

Příbram je proslulá svým poutním místem - Svatou Horou. Jedná se o ranně barokní architekturu. Slavné svatohorské schody spojují Svatou Horu s Příbramí. V tomto starém hornickém městě se nachází unikátní Hornické muzeum Příbram. Součástí je památník obětem komunismu Vojna. Pro sportovní využití můžete využít aquapark.

Za zmínku stojí i jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých králů a knížat královský
hrad Křivoklát, rokokový zámek Dobříš s okouzlujícím zámeckým parkem, pozdně barokní zámek Hluboš, pozdně klasicistní zámek s rozlehlým parkem s rybníkem Mníšek pod Brdy či zámek Zbiroh, kde se v korunách stromů můžete projít po lanové dráze, či vás v restauraci obslouží v dobových kostýmech.

Golf:
Pro golfové fanoušky je v dostupné vzdálenosti hned několik hřišť různé náročnosti. Za vaší pozornost určitě stojí 18-ti jamkové hřiště v Berouně, ze kterého se vám naskytne výhled na královské město Beroun nebo 27-mi jamkové v Karlštejně s nezapomenutelným výhledem přímo na hrad. Další golfové resorty jsou v Dýšině či Darovanském Dvoře.Stacks Image 84
Stacks Image 92
Stacks Image 100
Stacks Image 108
Stacks Image 116