Stacks Image 72

RYBOLOV

Jak už název napovídá, chalupa je postavena přímo u hráze rybníka Žák. Jeho klidná atmosféra vás jistě okouzlí už od prvního okamžiku. Vzrostlé stromy lemující břehy poskytují příjemný chládek i v těch nejparnějších dnech. Rybník je rájem pro milovníky rybolovu. Ulovit formou „Chyť a pusť“ zde můžete standardní ale i trofejní kusy kapra, lína, štiky, candáta, okouna, pstruha či sumce.

Rybářský řád - sportovní revír „Žák“
Sportovní rybolov je povolen jen na povolenky, které jsou vydané provozovatelem sportovního revíru „ŽÁK“. Rybolov probíhá formou „Chyť a pusť„. Smí být prováděn jen způsobem, který odpovídá zásadám výkonu rybářského práva, ochrany ryb a jiných vodních živočichů, jakož i ochrany přírody. Začátek a konec rybolovu musí lovci vždy nahlásit správci rybníka (telefonicky nebo SMS). Kolem rybníka jsou parkovací místa, která po dohodě se správcem rybníka lze využít. Přísný zákaz parkování na hrázi rybníka. Lovec je povinen udržovat pořádek na rybníku. WC je chemické u srubu.

Na rybníku je volné Wifi.
Na celém rybníku je bivakování povoleno.
Začátkem rybolovu bere rybář na vědomí a souhlasí s tímto řádem.

Způsoby lovu
Při lovu na těžko, nebo na plavanou, smí oprávněný k lovu lovit až na 2 pruty. Při lovu na plavanou, nebo na těžko smí být použit na jednom prutu jen 1 jednoháček s protihrotem. Je povolená pouze úniková montáž tzn. že olůvko nebo krmítko musí být vždy v případě utržení ryby samovolně odpojitelné, aby ho ryba netahala za sebou.

Srkačka je přísně zakázána.

Zákaz používání pletených odhozových šňůr (šokovka). Lze použít silný odhozový vlasec. Návazec z pletené šňůrky je povolen. Olověné šňůry jsou zakázané.

Při lovu na přívlač nebo muškaření je povoleno používat jen 1 prut a jiný prut nesmí být nastražený.

Při lovu ryb na položenou je nutno, aby lovci udržovali mezi sebou vzdálenost aspoň 3m. Při lovu přívlačí je nutno dodržovat mezi lovci vzdálenost 20 m, nedohodnou-li se lovci jinak.

Při lovu dravců na živou nebo mrtvou návnadu je povoleno používat jednoháček bez protihrotu nebo se zamáčknutým protihrotem.

Lovci musí být při lovu udicí u prutů přítomni tak, aby v případě potřeby mohli s nimi okamžitě manipulovat.

Při vylovení ryby je rybář povinen zacházet s ní maximálně šetrně. Při manipulaci s ulovenou rybou na břehu musí být použita navlhčená podložka (vaničkového typu) zabraňující poškození ryby. Focení úlovku provádějte ve vodě, nebo v kleče nad podložkou z důvodu možného vysmeknutí ryby a jejího poranění pádem z velké výšky. Ryby poté musejí být šetrně vráceny do vody.

Ryby nelze ukládat do vezírku. Rybáři může být okamžitě zrušená povolenka bez náhrady.

Čeřínkování je celoročně zakázáno.

Zakazuje se jakékoliv poškozován vodních staveb a břehového opevnění. Je zakázáno manipulovat s kamenným opevněním, přemisťování jednotlivých kamenů a vytváření nových těžebních míst. Je zakázáno prořezávání stromů, keřů, rákosí.

Oprávněné osoby k lovu jsou povinny poskytovat kontrolním orgánům - rybářské stráži, policii, účinnou pomoc a podporu při kontrolní činnosti na revíru.

Hospodář si vyhrazuje právo odmítnout prodat povolenku bez udání důvodu.

Porušování kterékoliv části rybářského řádu na sportovním revíru „Žák„ bude hospodářem řešeno dle závažnosti přestupku domluvou nebo odebráním povolenky k lovu. Při obzvláště závažném porušení řádu bude ihned přivolána POLICE ČR.

Doba lovu
Celoročně.

Počet prutů použitých při lovu
• do 15-ti let: 1 prut
• nad 15 let: 2 pruty

Povinná výbava
Vyprošťovač háčků, metr, dostatečně velký podběrák, podložka pod ryby (nejlépe vaničkového typu), desinfekci.

Pro větší skupiny je možné zabezpečit občerstvení.

Platnost rybářského řádu: od 1.1. 2018 do odvolání.

Ceník
Možnost pronájmu celého rybníka - cena dohodou. Možnost zajištění občerstvení.CENÍK RYBOLOVU

Povolenka 24h

400,- Kč

Povolenka víkend

800,- Kč

Povolenka týden

1500,- Kč

Pronájem chatky / 1noc

1000,- Kč

MOŽNOST ZAPŮJČENÍ

Zapůjčení

cena / 1 den

Zapůjčení lodě

100,- Kč

Podběrák

50,- Kč

Podložka pod ryby

50,- Kč

Váha

50,- Kč

Prut s navijákem

100,- Kč

GALERIE

Stacks Image 144

DÁRKOVÉ POUKAZY
Obdarujte své známé poukazem na rybaření.
Na 1 den nebo na celý víkend.
OBJEDNAT

Stacks Image 483

Stacks Image 32
Stacks Image 40
Stacks Image 48
Stacks Image 56
Stacks Image 64